Пълен кошмар за Юнайтед в дебюта на Тен Хаг

Пълен кошмар за Юнайтед в дебюта на Тен Хаг Снимка: Getty Images

Сезонът за Манчестър Юнайтед и Ерик тен Хаг започна по възможно най-лошия начин - със загуба от Брайтън с 1:2 насред "Олд Трафорд".

В официалния дебют на новия мениджър, Юнайтед се провали, след като допусна два гола на Паскал Грос през първата част и не показа достатъчно в атака, за да стигне дори до равенство.

Тен Хаг заложи на стартов състав без чист централен нападател и тимът му изигра много слаба първа част. След почивката Кристиано Роналдо се появи на терена и играта се подобри, но потругалецът не успя да се разпише.

Домакините проявиха несигурност в защита още в началните минути, а в 30-ата минута вече изоставаха след гол на Паскал Грос.

Асистенция с центриране отляво по земя записа бившият играч на Юнайтед Дани Уелбек.

9 минути по-късно гостите удвоиха след нова добра атака, при която Де Хеа направи спасяване, но Грос с добавка покачи на 2:0.

"Чайките" можеха да получат и дузпа след почивката и да направят унижението за Тен Хаг пълно.

Скоро след началото на второто полувреме в игра се появи Кристиано Роналдо, а Юнайтед намали в 68-ата минута, когато при разбъркване след корнер Макалистър си отбеляза автогол.

Пред "червените дяволи" имаше достатъчно време да стигнат поне до точката, но атаките им бяха безплодни, а Брайтън се представи храбро в защита и си заслужи победата на старта.

Така Брайтън постигна втора поредна победа над Манчестър Юнайтед след гръмкото 4:0 у дома през миналия сезон, както и първа на "Олд Трафорд".

За манчестърци пък изглежда предстои нов много тежък сезон след разочароващото шесто място през миналата кампания.