Познат герой осигури много ценна победа на Юнайтед

Познат герой осигури много ценна победа на Юнайтед Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед взе много важна победа с 2:1 над Астън Вила в Бирмингам и запазва надежди за място в челната четворка на Висшата лига.

Скот Мактоминей още веднъж се превърна в герой за тима на Ерик тен Хаг, след като се появи като резерва и заби победния гол към края.

Гостите показаха характер при тежкото гостуване на "Вила Парк" и макар че бяха надигравани в дълги периоди, стигнаха до победата.

Юнайтед започна силно и след няколко добри атаки заслужено поведе в резултата.

В 17-ата минута Магуайър отклони с глава едно центриране от корнер и намери Расмус Хойлунд, който от няколко метра насочи мигновено във вратата за 1:0.

Оттам нататък Астън Вила натисна сериозно и показа защо е толкова силен домакин при Унай Емери.

Андре Онана трябваше да запише редица спасявания, за да запази преднината на тима си.

След почивката гостите продължаваха да изпитват проблеми в защита, но имаха и обещаващи контраатаки, макар че не се възползваха от тях.

Стигна се до ново спасяване на Онана, но в 67-ата минута вратарят вече нямаше какво да направи, когато Дъглас Луис отблизо отклони една прострелна топка в мрежата за 1:1.

Стадионът вреше и кипеше, а Вила продължи да натиска.

"Червените дяволи" обаче удържаха и успяха да нанесат решаващ удар.

В 86-ата минута Диого Далот центрира отдясно и Скот Мактоминей с глава донесе трите точки.

С успеха Юнайтед се доближи до днешния си съперник в класирането.

Отборът на Тен Хаг е шести с 41 т. и преследва Вила с 46 и Тотнъм с 47.