Пропуснати дузпи на Роналдо и младок провалиха Юнайтед във ФА Къп

Пропуснати дузпи на Роналдо и младок провалиха Юнайтед във ФА Къп Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед отпадна от турнира ФА Къп, след като бе отстранен в четвъртия кръг на надпреварата от втородивизионния Мидълзбро след изпълнение на дузпи.

"Червените дяволи" не успяха да се справят с по-непретенциозния си съперник, въпреки че игра на своя "Олд Трафорд", и стигна до само 1:1 в редовното време и продълженията, след което загуби при наказателните удари.

19-годишният Антъни Еланга се превърна в грешник за Юнайтед, пропускайки последната дузпа, като преди него всички 15 бяха реализирани и така Мидълзбро спечели с 8:7 при дузпите.

Още в 20-ата минута обаче голямата звезда на Юнайтед Роналдо изпусна друга дузпа - в редовното време. Наказателният удар бе отсъден за нарушение срещу Пол Погба, но ударът на португалеца мина встрани от вратата.

Само пет по-късно обаче Юнайтед поведе. Джейдън Санчо получи добра топка отляво, овладя я и реши да стреля по диагонала и го направи точно, извеждайки домакините напред в резултата.

До края на полувремето, а и след това "червените дяволи" търсеха второ попадение, но така и не стигаха до него, а пропуски правеха Роналдо, Рашфорд и Фернандеш.

Вместо Юнайтед да реши мача, Боро успя да изравни в 64-тата минута. Отбраната на домакините бе хваната неподготвена, топката стигна до Дънкан Уотмор, който при овладяването ѝ си помогна с ръка, но съдията не отсъди нищо. След това копна топката към далечната греда, където чакаше непокритият Мати Крукс, който отблизо се разписа за 1:1.

Минути след попадението на гостите Бруно Фернандеш имаше златен шанс отново да изведе Юнайтед напред в резултата. Вратарят на Боро сбърка един пас и подари топакта на португалеца, който обаче не успя да я насочи в опразнената мрежа и стреля в гредата. Това бе втора греда в мача за "червените дяволи", като през първата част един прехвърлящ удар на Санчо кацна върху напречната.

До края на редовното време офанзивните играчи на Юнайтед отново останаха длъжници на тима си, като така и не успяха да намерят път за топката към вратата на втородивизионния си противник.

Стигна се до продължения, в които Мидълзбро вече се опитвашеповече да бави топката. Юнайтед продължаваше да доминира, но това не донесе никакъв положителен резултат пред противниковата врата.

Пет минути преди края на продълженията гостите дори имаха шанс да стигнат до победата, когато Аарън Конъли за малко да се възползва от поредната неразбория в задни позиции на Юнайтед, но ударът му от малък ъгъл бе насочен право в тялото на Дийн Хендерсън.

При дузпите Роналдо се реваншира за пропуска си в редовното време, но играчите на Мидълзбро не трепнаха от бялата точка. Вратарите не успяха да спасят нито един удар, но след изстрелът на Еланга над вратата Боро си спечели правото да продължи напред в турнира.

По-рано през сезона "червените дяволи" отпаднаха и от турнира за Купата на лигата, като така на домашната сцена им остава само борбата за Топ 4, като засега се намират именно на четвъртата позиция в класирането на Висшата лига.