Ранен гол на Фил Фодън осигури на Сити аванс от осем точки на върха

Ранен гол на Фил Фодън осигури на Сити аванс от осем точки на върха Снимка: Getty Images

Манчестър Сити поведе с осем точки пред втория Челси след минимална победа с 1:0 при визитата си на Брентфорд.

Успехът бе десети поред за "гражданите" във Висшата лига.

Единственото попадение в срещата отбеляза Фил Фодън още в 16-ата минута.

"Пчеличките" отговориха, създавайки две опасности пред противниковата врата. Едерсон успя да избие първия удар, след което Жоао Кансело изби топката от голлинията.

"Гражданите" държаха нещата под контрол, но така и не успяваха да стигнат до второ попадение.

В 66-ата минута Кевин де Бройне нацели страничната греда с хубав шут от дистанция, а минути преди края втори гол на Аймерик Лапорт бе отменен заради минимална засада.

С победата тимът на Пеп Гуардиола събра 50 точки на върха в класирането, с осем повече от Челси, който изпусна победата срещу Брайтън в самия край. На още една по-надолу е Ливърпул, който обаче е с мач по-малко.

Брентфорд остава на 14-ата позиция с 20 пункта.