Рашфорд отбеляза гол №100, но героят за Юнайтед беше Де Хеа

Рашфорд отбеляза гол №100, но героят за Юнайтед беше Де Хеа Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед постигна изстрадана победа с 1:0 над Уест Хем у дома и се завърна на петото място във Висшата лига.

След доброто първо полувреме, домакините изживяха трудни моменти след почивката, но попадението на Маркъс Рашфорд им стигна за седмия шампионатен успех от началото на сезона.

Юнайтед доминираше през първата част и по-добрата игра даде резултат в 38-ата минута.

Тогава Рашфорд се възползва от центриране на Ериксен и с глава отбеляза своя гол №100 за Манчестър Юнайтед.

След почивката Уест Хем игра по-добре и Давид де Хеа направи няколко решаващи спасявания.

Михаил Антонио и Курт Зума затрудниха вратаря, но той се справи.

На другата врата пък резервата Фред можеше да успокои Юнайтед, но нацели гредата. Кристиано Роналдо беше получил титулярно място и остана на терена цял мач, но се отчете единствено с два неточни удара.

В последните секунди "чуковете" натиснаха и Де Хеа извади страхотен удар отдалеч, за да донесе трите точки на "червените дяволи".

В класирането тимът на Ерик тен Хаг е пети с 23 т., само на точка зад топ 4 и с мач по-малко от четвъртия Нюкасъл.