Разкриха мръсната тактика на Арсенал за бавене на време

Разкриха мръсната тактика на Арсенал за бавене на време Снимка: Getty Images

Играчите на Арсенал и Микел Артета отнесоха сериозни критики заради играта си срещу Манчестър Сити в последните дербита.

"Артилеристите" бяха обвинявани в мръсни и неспортсменски номера, с които се опитват да се доберат до победата, и сега те бяха разкрити.

Обвиненията срещу Арсенал най-накрая придобиха облик, след като стана ясно, че младокът Майлс Люис-Скели е получил жълт картон, след като е предал нареждане от пейката към вратаря Давид Рая да бави играта по време на равенството 2:2 със Сити на "Етихад" в неделя.

Реферът Майкъл Оливър декорира в жълто Люис-Скели в 65-ата минута, докато тийндейджърът загряваше при резултат 2:1 в полза на "топчиите". Впоследствие стана ясно, че талантът на Арсенал е получил картона заради неспортсменската си проява.

След размяната на думи с Люис-Скели Рая падна на тревата и поиска медицинска помощ.

След като получи картона, Люис-Скели се върна на пейката. Интересното е, че младокът получи първия си картон преди още да дебютира в професионалния футбол, което се случи в добавеното време на мача.

Сити стигна до равенството с гол на Джон Стоунс в 98-ата минута. Арсенал игра цяло второ полувреме с човек по-малко, след като в края на първото Леандро Тросар бе изгонен с пресилен втори жълт картон за разкарване на топката.

Междувременно стана ясно, че Ерлинг Холанд няма да бъде наказван, след като, изобщо не по правилата на феърплея, хвърли топката в главата на Габриел Магаляеш след попадението на Стоунс.