Реал достигна финала след 120-минутно зрелище с 8 гола

Реал достигна финала след 120-минутно зрелище с 8 гола Снимка: Getty Images

Реал Мадрид спечели с 5:3 страхотно мадридско дерби срещу Атлетико след продължения и се класира за финала за Суперкупата на Испания.

В Рияд двата гранда предложиха зрелище, изпълнено с голове и интересни ситуации, а след 90-те минути резултатът беше 3:3 и "кралете" надделяха с два гола едва в края на второто продължение.

Първата част предложи вълнуващ спектакъл, в който Атлетико поведе още в седмата минута.

Гризман изпълни ъглов удар и оставеният непокрит Марио Ермосо откри с глава.

Реал отговори с идентичен гол в 20-ата минута, когато след корнер Антонио Рюдигер беше свободен и също с глава направи 1:1.

10 минути по-късно Карвахал пусна хитър пас по земя, а Ферлан Менди с елегантно докосване отклони топката в далечния ъгъл и Реал осъществи пълен обрат.

Антоан Гризман обаче блесна с индивидуално изпълнение, проби и с десния крак изравни за 2:2.

Паметното попадение превърна французина в голмайстор №1 в историята на Атлетико, тъй като той вече има гол повече от легендарния Луис Арагонес.

Второто полувреме започна малко по-кротко, а "дюшекчиите" постепенно се прибираха все по-назад, докато съперникът им контролираше двубоя.

Само че Атлетико беше отборът, който отново поведе, и то с куриозен гол.

В 78-ата минута Кепа не успя да хване една топка и я изпусна към Рюдигер, тя се отби в защитника и някак влезе във вратата - автогол и 3:2.

Тимът на Диего Симеоне заигра изцяло с идеята да опази преднината си, но в 85-ата минута беше наказан.

Облак направи спасяване след пробив и удар на Винисиус, Ермосо изби от голлинията шут на Белингам, но последва нова добавка - този път Дани Карвахал връхлетя и беше точен за 3:3.

До края на редовното време натискът на Реал не даде резултат и удар на Брахим Диас мина малко встрани от вратата.

"Белия балет" също намали темпото в хода на продълженията и изглеждаше, че и в тях няма да бъде излъчен победител.

Но в 116-ата минута Карвахал центрира и макар че Хоселу не намери чисто топката, от крака на Савич тя влезе във вратата и автоголът даде преднина на Реал.

Във втората минута на добавеното време се разписа и Брахим Диас, за да оформи крайния резултат.

Другият финалист ще бъде излъчен в четвъртък вечерта, когато един срещу друг се изправят Барселона и Осасуна.