Реал отмъсти на свой кошмар и се присъедини към Барса на 1/8-финалите

Реал отмъсти на свой кошмар и се присъедини към Барса на 1/8-финалите Снимка: Getty Images

Реал Мадрид победи третодивизионния Алкояно с 3:1 като гост и се класира за осминафиналите в Купата на краля.

Лидерът в испанския елит трябваше да се потруди за победата, след като поведе в резултата, но после домакините успяха да изравнят и да поставят играчите на Карло Анчелоти под напрежение.

Все пак Реал стигна до успеха и така отмъсти на Алкояно, който преди година сензационно го изхвърли от същия турнир с победа с 2:1.

Тази вечер Едер Милитао откри с глава при първия точен удар на "кралете" в двубоя.

В 66-ата минута Дани Вега изравни с класен самостоятелен пробив, но 10 минути по-късно Марко Асенсио върна преднината на Реал.

Малко след това позабравеният Иско пък се възползва от грешка в защитата и покачи на 3:1.

Така Реал продължава към следващата фаза, където по-рано днес се класира и вечният враг Барселона.