Реал прегази Селта, Модрич над всички

Реал Мадрид разби с 4:1 Селта като гост в мач от втория кръг на Ла Лига, в който не остави съмнения в превъзходството си.

Страхотно представяне изнесе ветеранът Лука Модрич, като две негови блестящи отигравания доведоха до голове.

Двата отбора си размениха по един гол от дузпа, като и двете бяха отсъдени за игра с ръка. Първо Карим Бензема се разписа от бялата точка, а след това Яго Аспас.

В края на първото полувреме Модрич направи резултата 1:2 след страхотно изпълнение и блестящ удар от дистанция. В 56-ата минута пък хърватинът изведе Винисиус зад защитата и бразилецът също се разписа. Десет минути по-късно и Федерико Валверде се нареди сред голмайсторите.

Малко преди края влезлият като резерва Антонио Рюдигер бе в основата на страхотна бърза атата. Той започна нападението и след това бе изведен по дясното крило. Бранителят направи двойно с Бензема, който му върна с пета, но бе съборен от Майо. Съдията отсъди дузпа, а зад топката застана Еден Азар. Белгиецът обаче не успя да се разпише, тъй като Маркесин отрази удара му, а след това се справи и с този на Бензема при добавката.