Реал се измъкна с дузпа, Мбапе остава нулев в първенството

Реал се измъкна с дузпа, Мбапе остава нулев в първенството Снимка: Getty Images

Реал Мадрид стигна само до 1:1 в гостуването си на Лас Палмас от третия кръг на първенството и вече има две грешни стъпки от три мача в Ла Лига.

Дузпа, отбелязана от Винисиус Жуниор през втората част, спаси шампионите от поражение, а новата им суперзвезда Килиан Мбапе остава без гол в шампионата, макар че беше на терена през всичките 90 минути.

Още в 5-ата минута Лас Палмас откри резултата чрез Алберто Молейро.

Едва след почивката Реал се разигра, но удар на Мбапе беше спасен малко след като домакините можеха да поведат с 2:0.

Французинът направи и още един пропуск, но в 67-ата минута Реал получи дузпа за игра с ръка и Винисиус изравни.

В края Лас Палмас даже си мислеше, че е отбелязал победно, но тънка засада отне победата на тима.

Отборът на Карло Анчелоти има 5 т. и е четвърти в класирането, като вече изостава с 4 пункта от водача Барселона.

Барса е единственият състав с пълен актив в испанския елит.