Реал Мадрид не убеди с играта си, но победи с 3:2 скромния Талавера де ла Рейна и достигна 1/8-финалите за Купата на краля.
Срещу опашкаря от трета дивизия, мадридският гранд направи множество пропуски и трябваше да разчита на дузпа и автогол, за да надделее.
За капак, тимът на Чаби Алонсо беше слаб в защита и допусна два гола и още няколко опасности пред вратата си.
Макар че Алонсо беше заложил на доста резерви в състава, той не се лиши от услугите на Килиан Мбапе и французинът реши мача.
Мбапе откри от дузпа към края на полувремето, отсъдена малко спорно за игра с ръка.
В края на първата част домакините си отбелязаха автогол чрез Фарандо, а в основата отново беше Мбапе с остро центриране отляво.
В 80-ата минута Науел Аройо върна един гол за Талавера и направи оставащите минути доста интригуващи.
След като допуснаха попадението, гостите имаха труден период, в който трябваше да се отбраняват.
В 88-ата минута всичко изглеждаше решено, когато Мбапе отправи удар от дистанция, който мина през ръцете на вратаря за 3:1.
Но домакините завършиха много силно двубоя и първо намалиха на 2:3 чрез Ренсо, който направи добавка след пряк свободен удар.
В 93-тата минута пък Андрий Лунин трябваше да прави страхотно спасяване с една ръка, за да предотврати шокиращо изравняване.

