Рекордният трансфер на ЦСКА провали страната си на "Голд Къп" (видео)

Рекордният трансфер на ЦСКА провали страната си на "Голд Къп" (видео) Снимка: Getty Images

Рекордният трансфер на ЦСКА - двумилионният Матиас Фаетон, пропусна дузпа в двубоя срещу Гватемала от третия кръг на груповата фаза, което коства отпадането на страната му - Гваделупа, от турнира "Голд Къп".

Новият нападател на "червените" изпусна дузпа в 88-ата минута, в резултат на което Гваделупа падна с 2:3 и не успя да стигне до фазата на директните елиминации.

Гваделупа се нуждаеше само от точка, за да се класира за четвъртфиналите, и можеше да остави Канада без участие в елиминационната фаза. В крайна сметка Гваделупа остана на третата позиция с четири точки, Канада е с пет на второто, а победител в групата стана Гватемала със седем.

Последен в групата остана тимът на Куба без спечелена точка.

Гваделупа изигра много силен мач срещу шампиона в групата. Отборът на селекционера Жослен Англома на два пъти повеждаше, но в крайна сметка Гватемала успя да направи пълен обрат, с който се изкачи на върха в класирането.

Междувременно Канада свърши работата си срещу аутсайдера Куба и след победа с 4:2 измести Гваделупа от втората позиция.

Матиас Фаетон струваше около два милиона евро на ЦСКА. Според "Transfermarkt.com" клубът от "Българска Армия" е платил 1,7 млн. евро на Гренобъл за 23-годишния нападател.