Резерва избави Юнайтед от мъките с два гола в добавеното време

Резерва избави Юнайтед от мъките с два гола в добавеното време Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед беше на път към поредния провал, но постигна драматична победа с 2:1 в домакинството на Брентфорд.

Домакините изоставаха в резултата дълбоко в добавеното време, когато резервата Скот Мактоминей избухна с два гола и преобърна тотално настроението на "Олд Трафорд".

За пореден път през този сезон Юнайтед започна обнадеждаващо мача, но си позволи срив след серия от елементарни грешки.

В 26-ата минута Каземиро сгреши една топка в центъра, после Линдельоф се провали при изчистването, а ударът на Матиас Йенсен мина през ръката на Онана, за да влезе във вратата.

Така Брентфорд поведе, а домакините нямаха идея как да отговорят.

През втората част домакинският натиск изглеждаше все по-отчаян, но все пак Юнайтед намери сили за късен щурм.

Първо гостите си вкараха автогол, но той беше отменен, тъй като Антони Марсиал, който игра с топката, беше в засада.

В 94-тата минута обаче резерви спасиха Юнайтед от загуба.

Алехандро Гарначо успя да центрира от аутлинията, а при последвалото меле Мактоминей направи добавка за 1:1.

"Червените дяволи" се хвърлиха да печелят мача и в 97-ата минута Магуайър отклони с глава едно центриране, а Мактоминей също с глава донесе инфарктната победа.

Челси пък най-после се разигра и стигна до резултатна победа с 4:1 в гостуването на Бърнли.

Отборът на Маурисио Почетино владееше инициативата от самото начало, но допусна гол в 15-ата минута след контраатака, когато се разписа Уилсън Одоберт.

Към края на полувремето Рахийм Стърлинг центрира и след рикошет в Ал Дахил се стигна до автогол и 1:1.

В 50-ата минута Коул Палмър направи 2:1 от дузпа, а после Рахийм Стърлинг и Николас Джаксън направиха успеха по-изразителен.

Така Челси изигра може би най-добрия си мач от началото на сезона и се изкачи на десетата позиция с 11 т.