Резерви донесоха още една трудна победа на Ливърпул

Резерви донесоха още една трудна победа на Ливърпул Снимка: Getty Images

Ливърпул победи Уест Хем с 2:1 на "Анфийлд" и взе поредната си трудна победа в последните седмици.

Шампионите направиха пълен обрат с победен гол в 85-ата минута, изработен от две резерви.

Преди това в 10-ата минута Пабло Форналс откри за гостите, след като се възползва от лошо изчистване с глава на Джо Гомес.

Ливърпул не създаваше положения и не успяваше да пробие защитата на гостите, но в 41-ата минута Масуаку лековато фаулира Мохамед Салах в пеналта и от отсъдената дузпа египтянинът изравни за 1:1.

Втората част също беше трудна за домакините, които живнаха едва след 70-ата минута. Тогава Юрген Клоп вкара в игра Диого Жота и Джердан Шакири, а по-малко от 10 минути по-късон Жота вкара топката във вратата.

След дълго прекъсване и преразглеждане с ВАР обаче, голът беше отменен за нарушение на Садио Мане срещу вратаря.

Все пак в 85-ата минута Жота се възползва от извеждащ пас на Шакири и отбеляза така чакания победен гол.

"Мърсисайдци" събраха 16 т. на върха в класирането след 7 изиграни мача и водят с 3 пред Евертън и Уулвърхемптън.

Градският съперник обаче е с мач по-малко и утре може да изравни Ливърпул, ако спечели гостуването на Нюкасъл.