С човек по-малко и неочакван герой, Бразилия се добра до полуфинал (видео)

С човек по-малко и неочакван герой, Бразилия се добра до полуфинал (видео) Снимка: Getty Images

Бразилия се добра трудно до полуфиналите на Копа Америка след победа с 1:0 над Чили.

Гола за успеха вкара полузащитникът на Лион Лукас Пакета, който замени Роберто Фирмино на почивката и секунди след влизането си в игра се разписа.

Само две минути след попадението обаче, Габриел Жезус беше изгонен за абсурдно влизане с бутоните и "селесао" трябваше да пази преднината си с 10 души.

В 70-ата минута бразилците извадиха късмет при удар в гредата на Бен Бреретон, но в последните минути бяха стабилни в защита и не позволиха изравняване.

Домакините на турнира ще играят срещу Перу в полуфинала на 6 юли.

"Инките" достигнаха до тази фаза по драматичен начин след 3:3 срещу Парагвай в 120-те минути и успех при дузпите.