Съкрушително! Юнайтед се скъса да вкарва срещу 10 души, изравни се със Сити

Съкрушително! Юнайтед се скъса да вкарва срещу 10 души, изравни се със Сити Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед разби със съкрушителното 9:0 гостуващия Саутхемптън на "Олд Трафорд" в мач от 22-рия кръг на Висшата лига.

Домакините получиха голямо предимство още във 2-ата минута, когато Янкевич беше изгонен заради грубо нарушение и Саутхемптън трябваше да доиграе с човек по-малко.

Оттам нататък Юнайтед не прояви милост и надупчи мрежата на Алекс Маккарти, за да се върне към победите след два поредни мача без успех в първенството.

Тимът бързо се възползва от численото си предимство и в 18-ата минута Аарън Уан-Бисака откри след центриране на Люк Шоу.

Още преди почивката резултатът набъбна до 4:0, след като първо Маркъс Рашфорд удвои, после Ян Беднарек си вкара автогол, а Единсон Кавани се разписа с глава.

След почивката Че Адамс върна един гол за Саутхемптън, но той беше отменен от ВАР заради засада и наказателната акция на домакините продължи.

Антони Марсиал и Скот Мактоминей отбелязаха, а Бруно Фернандеш изпълни специалитета си да вкара дузпа, с което резултатът стана 7:0.

В последните минути Марсиал се отчете с втори гол, разписа се и Даниел Джеймс.

С трите точки тази вечер Юнайтед се изравни с Манчестър Сити на върха в класирането.

Градските съперници имат по 44 т., но Сити е изиграл два мача по-малко.