Санчо изригна при разгром на Борусия

Санчо изригна при разгром на Борусия Снимка: Getty Images

Джейдън Санчо се завърна ударно в титулярния състав на Борусия Дортмунд и записа хеттрик при разгрома с 6:1 като гост на Падерборн.

След нулево първо полувреме, Борусия разби последния в класирането след почивката, а Санчо вече има 17 попадения и 16 асистенции през сезона в Бундеслигата. Така той се превръща в най-младия играч в германския елит с 30 отбелязани попадения.

Първият гол на суперталанта падна в 57-ата минута, когато той направи 2:0 на празна врата.

Както Маркус Тюрам от Борусия Мьонхенгладбах по-рано днес, Санчо изрази подкрепа за протестите на чернокожите в САЩ.

Английският национал съблече екипа си и показа надпис на долната си фланелка "Справедливост за Джордж Флойд" - като така показа съпричастност със случая на чернокожия американец, починал след арест и полицейско насилие.

Към края на мача се разписа и Ашраф Хакими, който показа същия надпис като този на Санчо под своя екип.

След победата Дортмунд отново е на второ място в класирането, на 7 т. зад лидера Байерн Мюнхен.

До края на Бундеслигата остават пет кръга.