Седма поредна победа за възродения Ливърпул

Седма поредна победа за възродения Ливърпул Снимка: Getty Images

Ливърпул продължава победната си серия в края на сезона и постигна седми пореден успех във Висшата лига.

Този път играчите на Юрген Клоп спечелиха с 3:0 гостуването на вървящия към изпадане Лестър и отново се доближиха само на точка от четвъртия в класирането Манчестър Юнайтед.

Два бързи гола на Къртис Джоунс в разстояние на три минути през първата част решиха всичко, като и двата паднаха след класни асистенции на Мохамед Салах.

В 71-вата минута Трент Александър-Арнолд отбеляза страхотен гол с далечен изстрел след пряк свободен удар. Топката му беше подадена триково от Салах и така египтянинът направи хеттрик от асистенции.

Убедителното представяне на мърсисайдци напоследък запазва техните надежди за влизане в топ 4.

Ливърпул натрупа 65 т. срещу 66 за Манчестър Юнайтед и Нюкасъл, но тимът на Клоп е изиграл мач повече от директните си конкуренти.

Лестър остава предпоследен с 30 т. и е на 2 от безопасната зона.