Шоу на Меси и Гризман. Барса избухна с разгром в Гранада

Шоу на Меси и Гризман. Барса избухна с разгром в Гранада Снимка: Getty Images

Барселона продължава с победите и разгроми Гранада с 4:0 като гост. По два гола за каталунците отбелязаха Лионел Меси и Антоан Гризман.

Роналд Куман започна с изключително нападателна система. Меси, Гризман и Усман Дембеле действаха в предни позиции, подкрепяни от Педри зад тях, както и от Сержиньо Дест и Жорди Алба по двата фланга.

Двубоят бе може би най-силният за Барса от началото на сезона, а каталунците изглежда, че подобряват формата си с всеки изминал мач, като това е третата им поредна победа в Ла Лига.

Гризман откри резутлата в 12-ата минута. В 35-ата Меси удвои аванса на гостите след асистенция на французина, а точно преди почивката аржентинецът се разписа и още веднтж, за да направи класически.

Домакините имаха претенции за първия гол, тъй като при извеждащия пас, който бе насочен към Меси, а не към Гризман, французинът бе зад противниковата отбрана, но играч на Гранада игра с топката и промени траекторията ѝ, че тя да попадне у него. Останал сам срещу вратаря, Гризман не сбърка, а съдиите зачетоха попадението.

Крайното 4:0 оформи французинът с втория си гол в мача с хубав удар от малък ъгъл и след хубаво подаване от сънародника си Дембеле.

Десетина минути преди края на двубоя Гранада остана с човек по-малко, след като резервата Хесус Вайехо, който играе като отдаден под наем от Реал Мадрид, бе изгонен с директен червен картон заради нарушение като последен в отбраната срещу Мартин Брейтуейт, който се появи в 65-ата минута на мястото на Меси. Въпреки това Барса не успя да стигне до нов гол.

Барселона вече има 34 точки и се завърна на третата позиция, на две зад втория Реал Мадрид, който по-късно тази вечер гостува на Осасуна. Гранада остава с 24 точки на седмото място.