Швеция направи на пух и прах САЩ и звездите им на Олимпиадата

Меган Рапиноу се появи като резерва в 64-тата минута при резултат 0:2, но по никакъв начин не успя да помогне на САЩ Снимка: Getty Images

Олимпиадата все още не е официално открита, но част от състезанията започнаха. Като турнирът по футбол при жените, например, докато този при мъжете стартира утре.

Още в първия ден на олимпийски футбол станахме свидетели на огромна изненада. Действащият световен шампион и четирикратен олимпийски шампион отбор на САЩ бе размазан с 3:0 от Швеция.

Така бе сложен край на серията от 44 мача без загуба за американките.

За САЩ на терена бяха големите звезди Алекс Морган, Карли Лойд и Меган Рапиноу, но по никакъв начин не успяха да се противопоставят на шведската мощ.

За скандинавките два гола отбеляза Стина Блакстениус, а крайното 3:0 оформи полузащитничката на Ювентус Лина Хуртинг.

Двубоят бе първи от група G, където са още отборите на Австралия и Нова Зеландия, които ще се срещнат по-късно днес.

В първите мачове от другите две групи Великобритания започна с победа с 2:0 срещу Чили, докато Бразилия разгроми Китай с 5:0.