Синът на Малдини наказа Интер в драма с три дузпи

Синът на Малдини наказа Интер в драма с три дузпи Снимка: Getty Images

Специя постигна първа победа над Интер в своята история, след като изненадващо спечели с 2:1 домакинството си от 26-ия кръг на Серия "А".

Борещият се да не изпадне отбор надделя геройски в драматичен мач с общо три дузпи, две от които бяха в полза на гостите.

Първият гол в мача пък беше дело на Даниел Малдини - син на легендата на Милан Паоло Малдини.

"Нерадзурите" получиха правото да изпълнят дузпа още в 14-тата минута след нарушение на Калдара, което дълго беше разглеждано с ВАР.

Лаутаро Мартинес явно се повлия от забавянето, защото стреля много разочароващо от бялата точка и вратарят спаси удара му.

До края на полувремето Интер изпусна още положения, а Драговски продължаваше да бъде перфектен на вратата на домакините.

В началото на втората част Лаутаро вкара с глава, но голът беше отменен заради засада на Ромелу Лукаку.

В 55-ата минута Специя поведе с първия си точен удар - Нзола направи страхотна асистенция и се пребори с двама съперници, за да поднесе на появилия се малко по-рано в игра Даниел Малдини.

Усилията на Интер да достигне до изравняване не водеха до нищо, но в 82-рата минута съдията даде втора дузпа в тяхна полза. Резервата Дензъл Дъмфрис спечели дузпата, а този път Лукаку се зае с изпълнението ѝ и беше точен за 1:1.

Три минути след изравнителния гол обаче Дъмфрис се превърна в грешник и направи излишна дузпа в своето наказателно поле.

Така Специя получи нов шанс да поведе, а Нзола изпълни уверено от 11-те метра и резултатът стана 2:1.

След този успех победителите се откъснаха с 6 т. над зоната на изпадащите.

Интер остава на второ място в класирането, но още в този кръг може да бъде настигнат от Рома и Милан и изпреварен от Лацио.