Сити излъга Челси в дербито и отново е на 5 т. зад Арсенал

С гол на влезлия като резерва Рияд Марез през втората част Манчестър Сити победи Челси с 1:0 като гост в двубой от 19-ия кръг на Висшата лига.

Със спечелените три точки тимът на Пеп Гуардиола отново се доближи на пет до лидера Арсенал, който по-рано през седмицата направи 0:0 у дома с Нюкасъл.

Челси започна по-активно, но още преди средата на полувремето мениджърът Греъм Потър трябваше да направи две принудителни смени, след като Рахийм Стърлинг и Кристиан Пулишич получиха контузии.

В 38-ата минута Сити стигна до първата си чиста ситуация. Гюндоган изведе Холанд, който тръгна на скорост, овладя добре и стреля силно, но над вратата на Арисабалага.

В 44-тата пък Чуквуемека се включи много добре в атака, но изстрелът на бившия халф на Астън Вила срещна дясната греда на вратата на Едерсон.

През втората част Сити излезе преобразен и натисна педала на газта. Логичното се случи в 63-тата минута, когато след центриране на Грийлиш Марез прониза Кепа от няколко метра, просто подглагайки крака си да засече топката в мрежата.

"Гражданите" заиграха по-предпазливо след гола, а Челси на няколко пъти имаше шанс да изравни, но нов гол не падна.

В неделя двата тима се срещат в турнира ФА къп, но домакин е Манчестър Сити. По-рано през сезона "гражданите" отстраниха лондончани от Купата на лигата след 2:0 на "Етихад".