Сити претърпя шок срещу последния във Висшата лига

Сити претърпя шок срещу последния във Висшата лига Снимка: Getty Images

Саутхемптън хвърли бомбата в четвъртфиналите за Купата на лигата и отстрани Манчестър Сити след победа с 2:0 на "Сейнт Мери".

"Светците" се възползваха от липсата на сработеност в състава на съперника, отбелязаха попаденията си през първата част и после удържаха атаките към вратата си.

Съвсем очаквано за мач в този турнир, Пеп Гуардиола беше заложил на доста резерви и беше дал почивка на повечето си основни футболисти. Саутхемптън обаче също далеч не беше в оптимален състав.

Домакините бързо показаха, че ще подходят смело към мача и след няколко обещаващи атаки успяха да поведат.

В 23-тата минута Секу Мара се разписа за 1:0 след грешка на Серхио Гомес при изнасянето на топката.

Само пет минути по-късно "светците" вече водеха с 2:0 след нова сериозна грешка на Сити - този път вратарят Щефан Ортега излезе неразчетено и беше прехвърлен от Муса Дженепо.

Цяло полувреме Сити не отправи точен удар, а Гуардиола реагира с тройна смяна на почивката и вкара в игра лидера Кевин Де Бройне.

Малко по-късно на терена се появи и Ерлинг Холанд, но от това нямаше никакъв резултат, тъй като Сити така и не уцели вратата на Гавин Базуну.

"Гражданите" контролираха топката и бяха обсадили вратата на Саутхемптън, но не създаваха положения. Така те отпаднаха от отбора, намиращ се на последно място във Висшата лига.

Фокусът на Гуардиола и отбора му ще бъде върху предстоящото дерби срещу Манчестър Юнайтед за първенството идната събота.