Сити съсипа Челси за едно полувреме

След шеметно първо полувреме Манчестър Сити си тръгна с трите точки при гостуването на Челси в дербито на кръга в Англия - 3:1 за отбора на Пеп Гуардиола. И трите попадения за "гражданите" паднаха през първото полувреме, а представянето на Фил Фодън и Кевин де Бройне беше забележително - по гол и асистенция.

Челси от своя страна успя да стигне до почетно попадение едва в добавеното време.

Така Манчестър Сити се изравни по точки с четвъртия Тотнъм - по 29, но е с по-лоша голова разлика от "шпорите". Отборът е вече на 4 пункта от лидерите Ливърпул и Юнайтед и има мач по-малко от тях.

Рециталът на Сити започна в 18-ата минута. Зинченко центрира отляво, след което Фодън продължи към Гюндоган. Германецът се освободи добре от Тиаго Силва и стреля технично в ъгъла за 0:1.

Три минути след това преднината на Сити вече бе от два гола. Отново Тиаго Силва не успя да изчисти добре центриране на Де Бройне. Топката се върна отново до белгиеца, който този път намери Фодън. Младежът стреля от движение до близката греда за 0:2. В 34-тата минута ситуацията започна да изглежда стряскаща за домакините. Канте опита да центрира от свободен удар, Де Бройне изчисти с глава към Стърлинг, който се стрелна напред и излезе очи в очи с Менди. Английският национал избяга много встрани, но въпреки това намери начин да стреля. Топката срещна гредата, а през това време Де Бройне вече се бе придвижил в наказателното поле и шутира отблизо за 0:3.

Челси наложи доминация що се касае до владение на топката, но по-сериозните положения бяха на сметката на гостите.

В последните няколко минути за Сити се появи Серхио Агуеро - палач на лондончани през годините, но головата му суша продължи.

Челси все пак свали нулата на сметката си след гол на Калъм Хъдсън-Одой 50 секунди преди края на добавеното време, когато получи страхотен пас отляво и от близко разстояние преодоля вратата на Сити.

В сряда за "гражданите" предстои горещ полуфинал за Купата на лигата срещу Манчестър Юнайтед.