Сити вече е на 2 т. от Ливърпул след обрат в Лондон

Манчестър Сити се доближи на две точки от Ливърпул след победа с 3:1 като гост на Брентфорд в последния двубой от 23-тия кръг на Висшата лига. Тимът на Пеп Гуардиола има и мач в запас спрямо мърсисайдци.

"Гражданите" първи получиха във вратата си и изоставаха в резултата до самия край на първото полувреме, но с удивителна методичност и непрестанен натиск взеха своето в Западен Лондон.

С хеттрик се отличи Фил Фоудън, който показа страхотна ефективност, а започналият като титуляр Ерлинг Холанд не допринесе с почти нищо за успеха на тима си. Кевин де Бройне отново умело размахваше диригентската палка, но това едва ли е новина.

Новина обаче беше, че Брентфорд поведе в 21-вата минута. Стражът Флексен за пореден път прояви дълновидност и изпълнявайки видя, че съотборникът му Нийл Мопе се намира в коридор около центъра на терена и го намери, а той се изправи очи в очи с Едерсон и прати топката във вратата.

Последва обсада на вратата на домакините и сериозен брой пропуски. И в добавеното време на първата част най-накрая крепостта на Брентфорд рухна. Фил Фоудън се възползва от отбита топка и с две докосвания не се поколеба да изравни.

В 53-тата минута падна очакваният втори гол за "гражданите". След дълга преса отбраната на домакините се срина, като отново комбинация между Де Бройне и Фоудън завърши със засечен удар с глава на британеца, който матира Флексен.

20-ина минути преди края Фоудън оформи своя хеттрик и окончателно се превърна в героя на вечерта за тима на Пеп Гуардиола.