Скандал на Купата на Африка: Неадекватен съдия свири край в 85-ата минута

Мачът между Тунис и Мали от група "F" на турнира за Купата на Африка бе опорочен от неадекватен съдия.

Замбийския рефер Джани Сиказве взе много грешни решения, но най-скандалните от тях бяха първо да свири край в 85-ата минута, а след това в 89-ата, когато бе окончателно.

Малийците победиха с 1:0 с гол от дузпа на Ибрахима Коне, а през второто полувреме футбол почти не се игра за около 10 минути - три разглеждания с ВАР, скандали около ранното спиране на мача, жълти картони и червен картон, както и почивка за охлаждане на играчите.

Крайният резултат от срещата може и да не е окончателен, тъй като тунизийците най-вероятно ще обжалват скандалните решения на замбиеца. В 85-ата минута съдията свири край на мача и играчите на Мали започнаха да се радват, а тунизийците поискаха обяснение. След дълга справка реферът поправи грешката си и играта продължи.

За учудване на всички обаче в 89-ата минута и 48 секунда той отново свири край на мача. А продължението можеше да 6-7 минути, а даже и по-дълго.