След геройства от Тер Щеген Барса е на финал за Суперкупата

След геройства от Тер Щеген Барса е на финал за Суперкупата Снимка: Getty Images

Барселона е на финал за Суперкупата на Испания след драматичен успех с дузпи над Реал Сосиедад в полуфинала от минитурнира за трофея.

Без контузения Лео Меси, Барса не се представи убедително и редовното време завърши 1:1, а при дузпите каталунците бяха малко по-точни и спечелиха с 3:2.

Барса откри в 35-ата минута, когато Гризман центрира меко отляво и Франки де Йонг с глава порази вратата.

Скоро след подновяването на играта обаче Де Йонг игра с ръка в пеналта и от отсъдената дузпа Оярсабал изравни.

До края на редовното време резултатът се запази и се стигна до добавеното време. Марк-Андре Тер Щеген направи по едно много важно спасяване в двете продължения, а в 117-ата минута и гредата му помогна след изстрел от фаул на Янудзай.

Така всичко трябваше да се реши с изпълнения от бялата точка.

Тер Щеген стана герой, като спаси първите две дузпи, изпълнени срещу него, а при третата Уилиан Жозе уцели гредата.

За Барса пък пропуснаха Де Йонг и Гризман, който стреля над вратата. Усман Дембеле и Миралем Пянич обаче бяха точни, а заключителната дузпа беше реализирана от Ричи Пуч.

"Блаугранас" вече очакват съперника си за финала тази неделя, а във втория полуфинал един срещу друг ще се изправят Реал Мадрид и Атлетик Билбао.