След кошмар в 96-ата минута, Юнайтед пропусна да излезе на трето място

След кошмар в 96-ата минута, Юнайтед пропусна да излезе на трето място Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед изпусна да излезе на трето място във Висшата лига, след като стигна само до 2:2 със Саутхемптън в последния двубой от 35-ия кръг на Висшата лига.

"Червените дяволи" бяха на секунди от постигане на пета поредна победа, но допуснаха изравнителен гол в 96-ата минута и остават пети в подреждането.

В 12-ата минута Пол Погба загуби една топка в своята половина и контраатаката доведе до гол на Стюарт Армстронг.

Отговорът на Юнайтед дойде бързо. В 20-ата минута Марсиал овладя трудна топка в наказателното поле и падайки изведе Маркъс Рашфорд, който изравни.

Три минути по-късно самият Марсиал направи страхотен самостоятелен пробив и завърши с мощен удар за 2:1.

Домакините обаче изиграха слабо второ полувреме, в което дадоха инициативата на съперника.

Пет минути преди края Де Хеа направи акробатично спасяване след удар на Редмънд.

После Брандън Уилямс се контузи и се наложи да излезе от игра, а Оле Гунар Солскяер нямаше право на повече прекъсвания за смени. Затова Юнайтед трябваше да доиграе с човек по-малко.

Саутхемптън успя да се възползва и в 96-ата минута след един ъглов удар резервата Майкъл Обафеми вкара отблизо за крайното 2:2.

Манчестър Юнайтед събра 59 т., колкото има и четвъртият в класирането Лестър. Пред тях е Челси с 60.