Австралия и светът са в траор след терористичното нападение в Сидни, при който загинаха 16 души.
Сред тя е футболистът Дан Елкаям от тима на Рокдейл Илинден, който се състезава в Премиер лигата на Нов Южен Уелс.
Той е 27-годишен французин от еврейски произход и се е бил преместил в Австралия преди няколко години.
Рокдейл Илинден е основан от хора с македонски корени. Между 1992 и 2020 година клубът носеше името Рокдейл Сити Сън.
"Меко казано, шокирани сме. Съкрушени сме от новината, че нашият играч Дан Елкаям е трагично и безсмислено убит в касапницата на плажа Бонди. Дан, 27-годишен французин от еврейски произход, живееше с приятелката си в източното предградие и обичаше австралийския начин на живот.
Страстта му към футбола го доведе в Рокдейл Илинден, където се присъедини към нашия отбор като изключително талантлив полузащитник. Тези, които го познаваха, го описваха като земен човек. Футболът беше неговата страст, заедно с прекарването на време на плажа и общуването с приятели.
Дан беше зает и искаше да изгради живот в Австралия. Неговата усмихната физиономия и уважителна природа ще липсват безкрайно на съотборниците му и на всички, които го познаваха. Молим се за него и неговото семейство", написаха от Рокдейл по повод трагедията.

