Страданията на Челси продължават

Страданията на Челси продължават Снимка: Getty Images

Челси записа втора загуба от началото на сезона във Висшата лига - 1:2 при гостуването на Саутхемптън.

Тимът на Томас Тухел отново разочарова далеч от дома и допусна обрат срещу енергичния тим на "светците", а липсата на идеи във финалната третина си каза думата.

Всъщност "сините" стартираха добре и Рахийм Стърлинг откри резултата след 22 минути игра.

Само пет по-късно обаче домакините изравниха с чудесен удар на Ромео Лавия извън наказателното поле.

Точно преди почивката Саутхемптън поведе с гол на Адам Армстронг и през второто полувреме успя да опази преднината си.

Опитите на Тухел да промени развоя на мача не доведоха до кой знае какво, а липсата на атакуващи футболисти на скамейката доста го ограничи.

След пет кръга Саутхемптън и Челси имат по 7 т. и заемат съответно седма и осма позиция в класирането.