Тен Хаг изведе Юнайтед до първи трофей от шест години насам

Тен Хаг изведе Юнайтед до първи трофей от шест години насам Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед грабна Купата на лигата след победа с 2:0 над Нюкасъл във финала на "Уембли".

Грандът от Манчестър се върна към печеленето на трофеи и достигна до първата си купа от 2017 г. насам. Това е и първи трофей за тима под ръководството на Ерик тен Хаг, който за кратко време успя да преобрази Юнайтед.

Два бързи гола през първото полувреме решиха напрегнатия финал срещу коравия Нюкасъл, а през втората част "червените дяволи" показаха зрялост и не позволиха на съперника да се върне в мача.

Играчите на Нюкасъл започнаха добре двубоя и достигнаха до първото чисто положение.

В 32-рата минута Сен-Максимен показа страхотна техника и преодоля Далот, а после стреля по диагонала, но Давид Де Хеа спаси.

Секунди по-късно Юнайтед откри резултата и мачът се промени.

Люк Шоу центрира отляво от пряк свободен удар и Каземиро порази вратата с глава. ВАР потвърди, че бразилецът не е бил в засада и попадението беше признато.

В 39-ата минута Юнайтед вкара втори гол. Вегхорст изведе отлично Рашфорд, който стреля и след рикошет в Свен Ботман топката прехвърли Кариус за 2:0.

Попадението беше записано като автогол на Ботман.

Преди почивката Ваут Вегхорст можеше да покачи на 3:0 с отличен удар, но Кариус спаси.

През второто полувреме Нюкасъл натисна и хвърли много усилия в предни позиции, но Юнайтед игра непримиримо в дефанзивен план, а Каземиро, Рафаел Варан и Лисандро Мартинес блестяха с уверените си намеси.

"Свраките" рискуваха все повече и можеха да получат трети гол на контраатака, но на няколко пъти играчите на Тен Хаг не измъкнаха максимума от изгодни ситуации.

В последните секунди Бруно Фернандеш пропусна чисто положение, но за обрат вече нямаше време.

Юнайтед продължава да се бори в още три турнира - Купата на Англия, Висшата лига и Лига Европа.

До края на сезона пък Нюкасъл ще се опита да завърши в топ 4 и така да се класира за Шампионската лига.