Тотнъм пак загуби след обрат

Тотнъм пак загуби след обрат Снимка: Getty Images

Кризата в Тотнъм продължава. Тимът на Постекоглу допусна трета поредна загуба, след като води в резултата.

"Шпорите" не успяха да вземат нищо от домакинството си на Астън Вила и след 1:2 у дома паднаха на петата позиция.

Началото на мача бе вихрено с положения и пред двете врати. Тотнъм създаде цели пет голови положения в първите 10 минути, а още в третата Кулушевски удари греда.

В 22-рата домакините поведоха. С малко късмет, удар на завърналия се в титулярния състав Джовани Ло Селсо рикошира в тяло на бранител на Вила и подлъга Мартинес.

В ответната атака Оли Уоткинс изравни, но голът му бе отменен заради минимална засада.

Все пак Вила вкара за 1:1 точно преди края на полувремето. В седмата минута от добавеното време Пау Торес засече с глава центриране на Луис от фаул, за да изравни.

Сериозното добавено време дойде заради контузията на Бентанкур, който бе принудително изваден след груб фаул на Мати Кеш. Уругваецът наскоро се бе възстановил от тежка травма и сега отново ще трябва да се възстановява.

Вила бе по-добрият отбор през втората част. Малко след подновяването на играта резервата Леон Бейли удари греда след слаба намеса на Викарио.

В 61-вата Оли Уоткинс все пак се разписа, за да оформи крайното 2:1. След хубаво двойно с Тилеманс Уоткинс прати топката в мрежата на "шпорите".

До края Мартинес направи няколко добри спасявания, за да запази трите точки за бирмингамци.

Със спечелените три точки Вила изпревари Тотнъм и вече има 28 точки на четвъртата позиция, колкото има и третият Ливърпул, но той е с по-добра голова разлика.

"Шпорите" остават с 26 точки са вече пети.