Тотнъм се срина при повторния дебют на Гарет Бейл (видео)

Тотнъм се срина при повторния дебют на Гарет Бейл (видео) Снимка: Getty Images

Гарет Бейл няма да запомни с добро повторния си дебют за Тотнъм, след като "шпорите" сдадоха преднина от 3:0 и успяха да вземат само точка в лондонското дерби срещу Уест Хем. И трите попадения на "чуковете" за равенството 3:3 паднаха след влизането на Бейл в игра.

Тотнъм беше безпощаден през първото полувреме и още в първата минута поведе. Хьон-Мин Сон даде аванс на домакините, овладявайки дълъг пас на Хари Кейн, справи се със защитник и прати топката неспасяемо по диагонала. Седем минути по-късно ролите се размениха и Сон асистира на Кейн, който с мощен удар извън наказателното поле удвои аванса на "шпорите".

Уест Хем изглеждаше като в нокдаун и в 16-ата минута Кейн заби втория си гол, засичайки точно с глава центриране отляво на Серхио Регилон.

Двубоят изглеждаше напълно решен в полза на домакините, за които в 72-рата минута в игра се появи Бейл на мястото на Сон. Малко по-късно Кейн не успя да оформи хеттрика си, след като гредата спря негов удар. Тогава обаче започна подемът на "чуковете".

Гостите намалиха резултата в 82-рата минута, след като Фабиан Балбуена се разписа с глава, а три по-късно Давинсон Санчес си отбеляза нелеп автогол, опитвайки се да изчисти центриране на Куфал.

20 минути след като се появи на терена, Бейл можеше да ознаменува повторния си дебют с гол и да сложи точка на спора. Уелсецът бе изведен добре от Хари Кейн при една контра на Тотнъм, премина покрай противников бранител и излезе сам срещу вратаря на "чуковете", но не успя да уцели вратата.

Пропускът му бе горчиво наказан. В последните секунди на добавеното време Тотнъм рухна, а Мануел Лансини вкара гол, който, със сигурност, ще се бори за №1 на сезона. След центриране от фаул топката бе изчистена, но попадна в Лансини, който от около 20 метра прати неспасяем шут, който рикошира в две от гредите, преди да влети в мрежата зад Юго Лорис.

Така Тотнъм изпусна нарисуван мач и важни две точки, докато тимът на Дейвид Мойс показа дух, благодарение на който успя да си тръгне с точката от "Тотнъм Хотспър Стейдиъм". "Шпорите" пропуснаха да се изравнят по точки с втория Ливърпул и в момента имат осем, колкото и шестия Челси, докато Уест Хем е с една по-малко.