Убедителен Милан проби до четвъртфиналите, дебютен гол на тийнейджър

Убедителен Милан проби до четвъртфиналите, дебютен гол на тийнейджър Снимка: Getty Images

Милан отнесе Каляри с 4:1 у дома и се класира за четвъртфиналите за Купата на Италия.

Мачът, който откри годината в италианския футбол, завърши с убедителен успех на домакините и те не срещнаха проблеми по пътя към следващата фаза.

Лука Йович отбеляза два гола през първата част, които решиха двубоя в полза на Милан.

Сърбинът откри в 29-ата минута с удар от въздуха, а преди почивката удвои след втора асистенция на Тео Ернандес.

Само пет минути след подновяването на играта Чака Траоре покачи на 3:0 с удар от трудна позиция.

Така 19-годишният котдивоарец отбеляза дебютното си попадение за първия състав на "росонерите".

Почетния гол за Каляри вкара Пауло Аци две минути преди края, а в добавеното време Рафаел Леао оформи крайното 4:1.

През следващите два дни предстои да се изиграят и останалите осминафинали за Купата.