ВАР огорчи Роналдо, вратарски гафове объркаха плановете на Ювентус

ВАР огорчи Роналдо, вратарски гафове объркаха плановете на Ювентус Снимка: Getty Images

Ювентус записа фалстарт в първия кръг от Серия "А" и пропиля два гола аванс, за да завърши 2:2 в гостуването на Удинезе.

В този мач Макс Алегри дебютира повторно начело на Юве и изненада с оставянето на Кристиано Роналдо и Федерико Киеза на резервната скамейка.

В тяхно отсъствие блесна Пауло Дибала, който откри резултата още в 3-тата минута, а 20 минути по-късно асистира на Хуан Куадрадо с дълго подаване за 2:0.

Втората част обаче донесе многобройни неприятности за Ювентус.

Първо Войчех Шчезни направи дузпа, от която Перейра намали на 1:2, а малко след това Алваро Мората имаше малшанса да удари гредата след изстрел с глава.

Половин час преди края Роналдо влезе в игра, но Удинезе изравни чрез Жерар Деулофеу след голям гаф на Шчезни.

Стражът изчисти една топка право в Стефано Окача-Чука, тя се върна в Деулофеу и той отбеляза за 2:2.

В четвъртата минута на добавеното време Роналдо се разписа с глава, но ВАР се намеси и след дълго изследване на ситуацията отсъди минимална засада на суперзвездата, за да отмени попадението.