Верати: Влюбен съм в Меси, той е най-добрият в историята

Лионел Меси се разписа за Пари Сен Жермен при равенството 1:1 като гост на Бенфика в мач от третия кръг на груповата фаза на Шампионската лига в сряда вечерта.

Говорейки пред RMC Sport след мача, Марко Верати, който се завърна след контузия срещу португалския гранд, отличи Меси за вдъхновяващото му представяне на "Ещадио да Луж".

"Това, което прави Меси, е просто невероятно - заяви 29-годишният италиански национал. - Трудно е да свикнеш, че някой може да е толкова добър. Заради неща, които отстрани изглеждат прости, се влюбваш в него. За мен, който обичам футбола, той е икона. Той е най-добрият в историята."

Аржентинецът изведе ПСЖ напред с фантастичен удар с левия крак в 22-рата минута на мача, отбелязвайки своя 19-и гол за парижкия клуб. Данило Перейра пък си отбеляза автогол в края на първото полувреме, с който резултатът стана 1:1.

Така двата тима си разделиха по една точка и оглавяват класиранет с по седем след три кръга. ПСЖ обаче е с по-добра голова разлика и приема "орлите" на "Парк де Пренс" в следващия рунд.