Винисиус: Старая се да бъда добър, но всички ми скачат

Винисиус: Старая се да бъда добър, но всички ми скачат Снимка: Getty Images

Винисиус бе големият герой за Реал Мадрид при разгрома с 4:1 над Барселона във финала за Суперкупата на Испания.

Бразилецът наниза хеттрик още през първото полувреме в Ел Класикото, след което именно той бе фаулиран за втория жълт картон на Роналд Араухо през втората част, който остави каталунците с човек по-малко.

Впоследствие Винисиус влезе в дискусия с хора от щаба на Барса, показвайки с пръсти "4:1", цитирайки резултата.

След мача нападателят призна, че понякога прекалява с провокациите, но и противниците и съперниковите фенове не му остават длъжни.

"Всички ми скачат, а аз се опитвам да не се поддавам и да остана концентриран - заяви бразилецът. -

Не съм светец. Понякога и аз говоря повече от нужното и прекалявам с дрибъла, но съм готов да се поправя. Готов съм да се уча."

Само четири дни след Ел Класикото предстои поредният голям сблъсък за Реал. В четвъртък "кралете" гостуват на Атлетико за ново градско дерби, този път за Купата.