Юнайтед показа класа и зарадва "Олд Трафорд", но загуби ключов футболист

Юнайтед показа класа и зарадва "Олд Трафорд", но загуби ключов футболист Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед изигра един от най-добрите си мачове от началото на сезона и победи Уест Хем с 3:0 на "Олд Трафорд".

Расмус Хойлунд откри резултата в 23-тата минута с удар от границата на наказателното поле.

Алехандро Гарначо вкара останалите два гола за "червените дяволи", разписвайки се в началото и края на втората част.

Ерик тен Хаг обаче отново загуби Лисандро Мартинес. Аржентинецът напусна принудително заради проблеми в дясното коляно, след като Цоуфал падна върху крака на Лича.

С победата Юнайтед изпревари Уест Хем и излезе шести с 38 точки. "Чуковете" паднаха до седмата позиция и са с две точки по-малко.

В друг мач от Висшата лига, игран по същото време, Челси допусна обрат срещу Уулвърхемптън на "Стамфорд Бридж".

Коул Палмър откри за домакините в 19-ата минута, но след това "вълците" вкараха цели четири гола. Матеус Куня наниза хеттрик, а един добави Дисаси, преди Тиаго Силва да оформи крайното 2:4 в края.

Снимка: Getty Images

Загубата е втора поред във Висшата лига за "сините". За втори пореден мач тимът на Почетино допуска четири попадения във вратата си след поражението с 1:4 от Ливърпул на "Анфийлд".

Челси падна до 11-ата позиция с 31 точки, изпреварен от Уулвс, който вече е десети с 32 т.