Юве излъга Наполи, взе дербито и поведе в класирането

Юве излъга Наполи, взе дербито и поведе в класирането Снимка: Getty Images

Ювентус се пребори за победа с 1:0 над Наполи у дома и поне временно излезе начело в Серия "А".

Макар че бяха надиграни в голяма част от времето и създадоха по-малко на брой ситуации, домакините излъгаха шампиона с гол на Федерико Гати в началото на второто полувреме.

Така силната серия на "Старата госпожа" продължава и отборът e с 8 победи и 2 равенства в последните си 10 срещи. Гати пък бележи победно във втори пореден двубой.

През първата част гостите изтърваха две големи положения за откриване на резултата.

Първо Хвича Кварацхелия беше изведен от Осимен абсолютно сам срещу вратаря, но се провали и не уцели вратата.

После пред Ли Лоренцо се откри златна възможност, но Войчех Шчезни се представи страхотно и спаси удара му.

Юве нанесе своя удар в 51-вата минута, когато Камбиазо центрира отдясно и Федерико Гати с глава порази мрежата.

С напредването на времето "бианконерите" се дърпаха все по-назад и успяваха да блокират атаките на Наполи.

В 70-ата минута Шчезни направи голям гаф и сгреши при изнасянето на топката, а Осимен веднага вкара, но се оказа, че е бил в засада.

Това си остана и най-добрият шанс на шампионите да изравнят.

В класирането Ювентус води с 36 т. пред Интер с 35 и с мач по-малко.