Ювентус изкова красива победа на "Мараси", Роналдо отново вкара

Кристиано отбеляза едно от попаденията за "старата госпожа". Снимка: Getty Images
Кристиано отбеляза едно от попаденията за "старата госпожа".

Ювентус записа шестата си поредна победа в Серия "А", побеждавайки с 3:1 Дженоа като гост в двубой от 29-ия кръг. Така шампионите си върнаха преднината от четири точки пред втория Лацио.

"Старата госпожа" тотално надигра своя съперник и можеше да спечели и доста по-убедително, но блестящите намеси на вратаря Матия Перин помогнаха на "грифоните" да се спасят от разгром.

Гостите на "Мараси" вкараха три красиви попадения чрез Пауло Дибала в 50-ата, Кристиано Роналдо в 56-ата и Дъглас Коста в 73-тата минута, като особено впечатляващо бе изпълнението на бразилеца. Той получи на ъгъла на наказателното поле и с елегантен изстрел по диагонала прати кълбото неспасяемо във вратата.

Домакините направиха загубата си по-почетна в 77-ата минута чрез Андреа Пинамонти.