Зиркзее герой за Юнайтед в дебюта си

Зиркзее герой за Юнайтед в дебюта си Снимка: Getty Images

Джошуа Зиркзее се превърна в герой за Манчестър Юнайтед в дебюта си за "червените дяволи".

Холандският нападател, който преди месец пристигна на "Олд Трафорд" от Болоня срещу 42,5 млн. евро, вкара единственото попадение за победата с 1:0 над Фулъм в откриващия мач за сезон 2024/25 във Висшата лига.

Зиркзее се появи като резерва в 61-вата минута, а попадението му с 87-ата.

През първата част играта бе изравнена. Фулъм отправи няколко точни удара към вратата на Онана, но по-добрите положения бяха на сметката на Юнайтед. На два пъти обаче Бруно Фернандеш пропусна, изведен сам срещу вратаря.

Моментът на Зиркзее дойде малко преди края на редовното време. Юнайтед потърси успеха с по-масирани атаки и при една от тях новият нападател засече центриране на Гарначо отдясно и с върха на обувката прати топката в долния десен ъгъл.

Накрая домакините можеха да вкарат и втори гол. Рашфорд и Гарначо излязоха сами срещу Бернд Лено, англичанинът остави топката за Гарначо на празна врата, но той стреля в аут.

За Юнайтед дебют направи още Нусаир Мазрауи, който дори започна като титуляр и изигра почти пълни 90 минути. В игра се появи и Матайс де Лихт за последните десетина минути от мача.