Велик Верстапен триумфира в Белгия, въпреки че стартира 14-и

Велик Верстапен триумфира в Белгия, въпреки че стартира 14-и Снимка: Getty Images

Макс Верстапен спечели състезанието за голямата награда на Белгия при завръщането на Формула 1 след едномесечната пауза.

Верстапен направи великолепно каране и успя да триумфира, след като стартира от 14-ата позиция. Съотборникът му в "Ред Бул" - Серхио Перес, финишира втори, запазвайки позицията, от която тръгна.

На почетната стълбичка се качи и Карлос Сайнц с "Ферари".

Действащият световен шампион взе и бонус точката за най-бърза обиколка, увеличавайки преднината си пред преследвачите в генералното класиране. Верстапен има вече 284 точки, пред Серхио Перес със 191, а трети е Шарл Льоклер със 188, за когото нещата днес не се получиха и финишира шести.

Пилотът на "Ферари" пробва различна от останалите състезатели тактика - с цели три спирания в бокса, докато останалите спираха само по два пъти, която обаче не се оправда.

Седемкратният световен шампион Люис Хамилтън отпадна от състезанието още в първата обиколка след сблъсък с Фернандо Алонсо.