Лудогорец сломи ЦСКА с късни голове в дербито на върха

Лудогорец сломи ЦСКА с късни голове в дербито на върха Снимка: Lap.bg

Лудогорец победи ЦСКА с 2:0 на "Хювефарма Арена" в дербито между претендентите за титлата в efbet Лига.

Гол от дузпа на Пиерос Сотириу и късно попадение на Мавис Чибота донесоха трите точки, с които шампионите увеличиха преднината си пред противника на върха в класирането.

Иначе и двата тима не впечатлиха във футболно отношение. Двубоят беше слаб, с много борба и грешни пасове.

Преди почивката най-сериозното положение беше изстрел от фал на Греъм Кери, спасен от Серджио Падт.

В 57-ата минута гостите отново бяха много близо до гола, но Падт спаси удара на Томас Лам, а му помогна и гредата.

Нулевото равенство изглеждаше все по-логично с напредването на времето, но влизането на Мавис Чибота от резервната скамейка се оказа решаващо.

Конгоанецът първо спечели дузпа, след като елиминира няколко противникови бранители и беше спънат от Бусато.

Сотириу не сбърка от бялата точка и изведе Лудогорец напред в 78-ата минута.

В първата минута на добавеното време Чибота тръгна от левия фланг, премина Лам и фиксира крайния резултат.

Така "орлите" събраха 36 т. на първото място в таблицата и вече водят със 7 пред ЦСКА.