ЦСКА продължи с провалите и при Белчев, Ботев ликува в столицата

ЦСКА продължи с провалите и при Белчев, Ботев ликува в столицата Снимка: Startphoto.bg

ЦСКА отново разочарова и загуби с 0:1 като домакин от Ботев Пловдив в първи полуфинал за Купата на България.

Смяната на Нестор Ел Маестро и връщането на Стамен Белчев на треньорския пост не оказаха положителен ефект върху играта на "армейците".

Гостите спечелиха с гол на Уме Емануел в самото начало на втората част, а ЦСКА показа безидейна игра и не създаде достатъчно опасности.

През първата част ЦСКА стигна до греда на Асприля и опасен удар на Скаршем, но като цяло не подложи съперника на кой знае какво напрежение.

По-малко от половин минута след началото на второто полувреме Ботев ненадейно поведе.

Уме Емануел беше изведен от Ивелин Попов и пусна топката покрай Бусато за 1:0. Първоначално беше отсъдена засада, но ВАР установи, че такава няма и голът беше признат.

"Канарчетата" продължиха да играят по-добре и направиха още няколко опасни атаки.

В 62-рата минута пък напрежението доведе до меле между играчите на терена и се стигна до червени картони за виновниците Ивелин Попов и Браян Кордоба.

Така двата тима доиграха с по 10 души.

До края домакините сътвориха твърде малко, за да променят развоя. Ханкич направи първото си спасяване секунди преди края дълбоко в добавеното време и така Ботев заслужи победата си.