Класата на Нидерландия си каза думата, "лалетата" са на осминафинал

Класата на Нидерландия си каза думата, "лалетата" са на осминафинал Снимка: Getty Images

Нидерландия се класира за осминафиналите на Евро 2020 след втората си поредна победа в група C на турнира.

Играчите на Франк де Бур съвсем заслужено победиха с 2:0 Австрия и очакват спокойно последния си мач в групата срещу аутсайдера Северна Македония.

На австрийците пък им липсваше наказаният заради расизъм Марко Арнаутович, но тяхната съдба на първенството ще се реши в последния мач срещу Украйна.

От самото начало "лалетата" оправдаха ролята си на фаворити и играеха по-добре.

Още в 8-ата минута Дъмфрис беше настъпен от Алаба в ъгъла на наказателното поле и реферът отсъди дузпа, след като изгледа повторение на ситуацията.

Мемфис Депай беше точен от бялата точка за 1:0.

В 39-ата минута Депай имаше стопроцентов шанс да удвои след центриране отдясно, но от няколко метра прати топката над вратата.

Австрия опита да изнесе играта по-напред в началото на второто полувреме, но нямаше шанс пред по-класните действия на съперника.

В 67-ата минута при скоростна контраатака Дензъл Дъмфрис се разписа отблизо и така вкара за Нидерландия във втори пореден мач.

Оттам нататък срещата просто се доиграваше.

В група C Нидерландия е начело с 6 т., Австрия и Украйна имат по 3, а Северна Македония е с 0.