Ботев е на финал след нова победа над ЦСКА!

Ботев е на финал след нова победа над ЦСКА! Снимка: start-photo.bg

Ботев Пловдив се класира за финала за Купата на България след втора победа над ЦСКА. "Канарчетата" спечелиха реванша в Пловдив с 2:0 и след общ резултат от 4:1 ще се борят за трофея.

Двубоят се игра пред пълните трибуни на стадион "Христо Ботев", които в голямата част от мача създадоха почти южноамериканска атмосфера.

Ботев откри резултата още в четвъртата минута. След хубава атака през центъра, минала през Брахими и Секулич, топката стигна до Ивелин Попов, който я овладя и с удар извън наказателното поле я прати в долния десен ъгъл на Бусато.

Секунди по-късно "канарчетата" бяха близо до втори гол. Попето свали едно центриране с глава за Секулич, който от няколко метра не успя да уцели топката.

В 37-ата минута Фаетон проби отляво, върна топката към Хайнц, който от зоната около дузпата стреля опасно, но стражът на Ботев отрази удара му. От последвалия корнер Фаетон успя да стреля, но Ханкич направи ново важно спасяване.

В последните минути на първата част ЦСКА на два пъти уцели гредата, като и в двата случая Хайнц се размина с гола за малко.

Първият му опит дойде от малък ъгъл, в който успя да прекара топката към близкия ъгъл, но тя се отби в страничния стълб, а при втория хубав удар на норвежеца се отби в напречната греда, но не преди и Ханкич да докосне топката.

13 минути след почивката и "канарчетата" удариха греда. Антонио Перейра игра с глава след центриране от корнер, но този път гредата спаси гостите.

Ботев не намали оборотите и в 73-тата минута Бусато отново бе принуден да прави спасяване. Окаки бе изведен в наказателното поле, но топката леко му избяга вдясно, Бусато успя да излезе навреме и да блокира удара му.

Девет по-късно обаче бразилският страж бе безпомощен. Появилият се малко по-рано като резерва на мястото на другия голмайстор - Ивелин Попов, Дилан Мертенс получи топката от Окаки и с мощен шут от дъгата реши мача с втори гол за Ботев.

В края, включително и в добавените седем минути, "армейците" опитаха стихиен натиск, но не успяха дори да стигнат до опасно положение пред вратата на Ханкич.

На финала "канарчетата" почти сигурно ще играят срещу Лудогорец, който има аванс от 4:0 преди реванша срещу Хебър в Пазарджик в четвъртък.