Нова грешна стъпка за Барселона

Дузпа, свирена за игра с ръка на Жерар Пике, коства победата на Барселона Снимка: Getty Images
Дузпа, свирена за игра с ръка на Жерар Пике, коства победата на Барселона

Барселона стигна до само 2:2 като гост на Осасуна, въпреки че успя да обърне от 0:1 до 2:1 в своя полза. Късна дузпа обаче лиши каталунците от трите точки.

Роберто Торес откри за домакините още в седмата минута, като при този резултат приключи първото полувреме.

Ансу Фати изравни в 51-вта, а 13 по-късно Артур осъществи пълен обрат за Барса. Домакините обаче не бяха съгласни с този развой и потърсиха изравнително попадение.

Марк-Андре тер Стеген спаси няколко опасни удара към вратата си, но бе безпомощен в 81-вата минута. Осасуна получи право да изпълнява дузпа за игра с ръка на Жерар Пике, която отново Торес превърна в гол.

В самия край на мача Карлес Перес можеше да донесе успеха на Барселона, но излязъл сам срещу вратаря, се забави и не успя да стреля.

Така каталунците имат едва четири точки след първите три кръга от Примера, докато Осасуна е с една повече.