Божинов бележи като Бастен (видео)

29-годишниият голмайстор има 7 попадения от началото на сезона с екипа на Партизан.

Валери Божинов реализира и двата гола за победата на Партизан с 2:0 като гост на Жарково в осминафиналите за купата на Сърбия. С успеха "гробарите" се класираха за четвъртфиналите в турнира.

През първата част Партизан пропусна няколко добри шанса, а домакините от Жарково, които играят в третото ниво на сръбския футбол, така и не застрашиха сериозно съперника си. Бившият нападател на Левски отбеляза и двата си гола през втората част.

Божинов откри резултата в 48-ата минута, а в 71-ата оформи крайния резултат с невероятен гол, наподобяващ този на Марко ван Бастен от 1988-а.

По този начин 29-годишниият голмайстор има 7 попадения от началото на сезона с екипа на Партизан. Останалите 7 двубоя от осминафиналите за купата на Сърбия ще се играят в сряда.