Ливърпул отново на колене и аут от ФА Къп! Челси пропусна разгром

Рос Баркли вкара красив гол за 2:0 Снимка: Getty Images
Рос Баркли вкара красив гол за 2:0

Челси удари Ливърпул с 2:0 на "Стамфорд Бридж" и така отстрани съперника в осминафиналите на ФА Къп.

"Сините" можеха да запишат разгромна победа, но пропуснаха чисти положения, докато Ливърпул още веднъж показа, че е в слаба форма. Юрген Клоп беше направил доста ротации в титулярния си състав, което се отрази на играта на отбора му.

В началото Челси тръгна силно и се възползва от колебанията при съперника. Адриан, който днес пазеше за Ливърпул вместо Алисон, направи две спасявания, но в 13-ата минута извади топката от мрежата си.

Фабиньо загуби в центъра, Уилиан стреля в обсега на Адриан, но вратарят не успя да избие - 1:0 за Челси.

В 20-ата минута Ливърпул имаше стопроцентова възможност да изравни, но завърналият се на вратата на Челси Кепа Арисабалага блесна със страхотно тройно спасяване срещу Мане, Ориги и Джоунс.

Кепа спаси и още веднъж преди почивката, когато пак Садио Мане обстрелва вратата му.

След почивката Ливърпул овладя трайно топката и се изнесе напред, но положенията бяха почти изцяло пред Адриан.

Първо Мейсън Маунт удари греда от пряк свободен удар. В 64-ата минута Рос Баркли направи 2:0 след самостоятелен пробив при контраатака и силен удар в десния ъгъл.

В следващите минути контрите на Челси доведоха до още чисти ситуации, но когато Педро излезе съвсем сам срещу Адриан, той стреля лошо във вратаря. После Оливие Жиру също отправи изстрел, Адриан спаси, а отново му помогна и горната греда.