ВАР спаси Ювентус от загуба на "Сан Сиро"

Лоша новина за Милан е и че заради получените картони, Златан Ибрахимович и Тео Ернандес няма да могат да играят в реванша Снимка: Getty Images

Спорна дузпа, отсъдена с ВАР, донесе равенството 1:1 между Милан и Ювентус на "Сан Сиро" в първия двубой помежду им от полуфиналите за Купата на Италия.

В напрегнатия сблъсък "росонерите" дълго имаха преимущество и успяха да поведат в резултата, но после останаха с човек по-малко, а в края Кристиано Роналдо отбеляза дузпата и донесе равенството.

През първата част вратарят на Юве Джанлуиджи Буфон запазваше нулевото равенство с поредица от спасявания. Към края на частта и Донарума трябваше да се намесва на другата врата, но домакините бяха по-опасният тим.

След почивката Буфон отново беше последна преграда пред Анте Ребич и Златан Ибрахимович, но в 61-ата минута Милан най-сетне отбеляза.

Ребич засече центриране на Чалханоглу и отблизо направи резултата 1:0.

Само 10 минути по-късно обаче, "росонерите" останаха в намален състав след втори жълт картон за Тео Ернандес.

Юве не успяваше да се възползва до 90-ата минута, когато получи спорна дузпа със съдействието на ВАР.

Роналдо опита странична ножица и от близко разстояние топката се удари в пуснатата надолу ръка на Калабрия, който на всичкото отгоре беше с гръб.

Все пак дузпа беше отсъдена и португалецът с изстрел в центъра на вратата изравни за 1:1.

Така финалистът ще бъде определен в реванша на 4 март.

В другия полуфинал спорят Интер и Наполи, като неаполитанците спечелиха първия сблъсък с 1:0 като гости.